Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinekmario82 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
65883 odwiedzin | wpisów: 50, komentarzy: 193, obserwuje: 53

Dom bez jadalni...

autor: kmario82 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam. Od pewnego czasu nurtuje mnie temat zrezygnowania z typowego miejsca do spożywania posiłków jakim jest jadalnia ze stołem w celu zwiększenia otwartego kuchnio-salonu?.

Jadalnia ;)


Jak myślicie drodzy blogowicze, czy ława w otwartym salonie połączonym z kuchnią sprawdzi się w roli jadalni.?. A może któryś z Was mieszka w domku bez jadalni?...


Komentarze (12)
autor:dada88  dodano: 2017-01-07 | 08:32:15
Mozesz wrzucić fotkę twojego pomyslu bo nie potrafię sobie tego wyobrazic
autor:jaspis130maria  dodano: 2017-01-07 | 08:51:32
Nie bardzo wyobrażam sobie codziennego jedzenia przy ławie nie mówiąc o bardziej uroczystych okazjach. Ja mam stół w kuchni oraz stół w salonie. Czy spożywanie posiłków przy ławie to miałby ilustrować obrazek?
Tytuł: Tia :)
Odpowiedź do jaspis130maria
autor:kmario82  dodano: 2017-01-07 | 23:51:04
To właśnie ta ława ;D
autor:endo2wroclaw  dodano: 2017-01-07 | 09:42:44
Teraz mieszkamy w mieszkaniu, gdzie zwyczajnie nie mamy miejsca na stół. Bardzo mi ten brak doskwiera. Nie wyobrażam sobie życia codziennego bez stołu. Toż to serce domu! :) przy nim tętni życie rodzinne - wspólne posiłki, nocne rozmowy i zwierzenia przy nim, gry planszowe, radosna twórczość z dziećmi... nieeee, u mnie stołu zabraknąć nie może. Jedyne o co się martwię, to czy pomieścimy się przy nim w większym gronie w ramach rodzinnych i przyjacielskich uroczystości :)
autor:agutek  dodano: 2017-01-07 | 09:53:55
Ława nie wystarczy.Tak jak pisze endo stół to serce domu. Mamy teraz ławę,bo stołu nie ma gdzie wcisnąć,powiedziałam,że w domu to podstawa miejsce na wygodny stół.Jak dzieci mnie zapytały dlaczego nie jemy wspólnych posiłków to wymiękłam,zaczęłam się zastanawiać nad naszym projektem i stwierdziłam,że musi w nim być wygodne miejsce na jadalnię.Też mamy wejście od południa więc możliwości naprawdę ograniczone i kombinujemy z projektem coś w stylu dom w idaredach uwierz mi,że ze względu na ten stół:)
autor:niko-archetyp  dodano: 2017-01-07 | 10:06:58
Patrząc na plan waszego domku, to jeśli wyburzycie ścianę między kuchnią a jadalnią i dacie mniejszy stół, bo na planie jest 8 osobowy, to będzie wystarczająco miejsca w kuchni i stół będzie. A jedzenie na ławie lub na kolanach to mi się z akademikiem kojarzy. To było dobre na studiach ale w domu to ja sobie nie wyobrażam.
autor:pszczola  dodano: 2017-01-07 | 10:20:03
Zgadzam się z Niko. Likwidując ścianę między kuchnią i jadalnią ja bym w jej miejscu zrobiła zabudowę z dolnych szafek (może być nawet trochę podniesiona, żeby zasłonić nieco kuchnię). Zlikwidowałabym ten stoliczek w kuchni i zrobiła normalny stół w jadalni. Jeśli chcesz zlikwidować jadalnię, to co planujesz zrobić w jej miejscu? Inaczej rozmieścić fotele i kanapy? Ten dom został zaprojektowany tak, by była w nim jadalnia
autor:mkasia  dodano: 2017-01-07 | 11:18:02
Z całym szacunkiem, ale czy naprawdę w domu o powierzchni 140m2 nie znajdzie się miejsce na stół? Pomysł jest tak odrealniony, że ja bym sobie nawet głowy nie zaprzątała, by go analizować :)
autor:numeriusz-88  dodano: 2017-01-07 | 15:32:48
Nie rezygnuj z jadalni miejsca jest dosc zeby stół zostawić.Inaczej bym rozplanowała kuchnie bo jedna ściana jest goła moze wejsc zrobic na tej drugiej krótkiej ściance zlikwidować ścianke między kuchnia a jadalnią stół bliżej kuchni przesunąć i wszystko się zmieśi do tego będzie wygodnie. Nie wyobrażam sobie obiadu przy ławie w salonie nawet w dwie osoby a jak jeszcze są dzieci to już wogóle.
autor:cytra  dodano: 2017-01-07 | 16:45:19
Stół to pierwszy najważniejszy mebel. Przespać można się na ziemi ale już zjeść nie. Nie lubię chodzić w gości gdzie mam siedzieć przy ławie, nawet pożądanie ubrać się nie można. Zdecydowanie odradzam likwidowanie jadalni. Pozdro !
autor:drozdolinka  dodano: 2017-01-07 | 18:32:31
Zgadzam się z Wszystkimi wypowiedziami! My już kilka lat "kisimy" się przy ławie - masakra jakaś ale jesteśmy do tego zmuszeni! Za to moja Mama już kupiła nam stół do jadalni - żebyśmy się więcej nie męczyli! pozdrawiam ;)
Tytuł: Dziękuje
autor:kmario82  dodano: 2017-01-07 | 21:05:15
Właśnie takiego kopa od Was potrzebowałem! Zatem stół zostaje, ale jescze nie wiem w jakiej konfiguracji ;) Dziękuje za cenne opinie. Pozdrawiam i do zobaczenia. Szykuje kolejny wpis bo elewacje już na tip top, tylko balustrady brakuje... 3-majcie się...
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja