Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Dom tymi ręcami robiony.

wpisy na blogu

Projekt instalacji zatwierdzony :)

Blog:  kmario82
Data dodania: 2016-03-31
wyślij wiadomość

Projekt instalacji gotowy ta dam!!!

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 31.03.2016 Uaktualnienie...blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl





 

 

 

 

 


9Komentarze
wizja  
Data dodania: 2016-03-31 08:49:27
nie znam się na tych tematach ale zwróciłem uwagę na: - wszystkie urządzenia grzeją bufot i dopiero on daje dalej ciepło na zbiornik cwu, z tego wynika, że będziesz musiał mieć utrzymywana non stop wysoką temp. w buforze (nawet latem gdzie wg mnie zbędne jest grzanie bufora) aby mieć cwu na poziomie 55-60st - nie wiem czy górna warstwa bufora powinna być zasilana ciepłem (u mnie jest z tego co pamiętam trochę niżej) - szkoda że masz grzejniki, będziesz musiał mieć dużo wyższą temp. czynnika co teraz może napiszę jak ja mam to zrobione piec gazowy grzeje co (podłogówka) oraz cwu, na to jest osobny sterownik który kontroluje temp. w domu (jeśli zjedzie o 0,5 st to uruchamia się piec) kominek z płaszczem wodnym - on grzeje bufor i cwu, tutaj jest kolejny sterownik który sprawdza czy temp. w buforze jest już odpowiednia do ogrzewania co, jeśli temp. w domu będzie poniżej zadanej i woda w buforze będzie nadawała się do ogrzewania to wtedy co jest zasilane z bufora priorytet na ogrzewanie co ma bufor, później piec gazowy fizycznie u mnie wygląda to tak, że paląc w kominku wieczorami piec gazowy najczęściej uruchamia się tylko aby dogrzać cwu, reszta raczej już wystarcza aby pracować z bufora, jeśli są niskie temp. to wtedy bywa, że uruchomi się piec gazowy aby dogrzać podłogówkę w czasie dnia sporo energii w domu tracę przez strop ponieważ jeszcze nie jest góra ocieplona (widać to po pomieszczeniach na których jest już 80% ocieplenia - dwa pokoje, różnica potrafi być na poziomie 2-3 st.)
odpowiedz
Data dodania: 2016-03-31 17:26:08
Dziękuje za komentarz...
Trzeba by było zadać pytanie co to jest energia i jakie są sposoby przekazywania energii. Wytworzona energia jest ulotna, ciężko ją zgromadzić i utrzymać stan nieulotności, jednakże są sposoby jej gromadzenia i ograniczenia do minimum jej ulotności. Do jednego najskuteczniejszego ograniczenia strat energji w naszym przypadku cieplnej jest izolacja termiczna, do czego dążę, energia cieplna którą zakumulujemy w buforze o odpowiednio grubej izolacji praktycznie praktycznie tam pozostanie na bardzo długi czas i w odpowiednim czasie może być w każdej chwili przekazana do odbiorników energi tzn. ogrzewanie budynki lub CWU. Wydaje mi się że jest sens gromadzenia tej energji nawet latem, podam przykład mamy dwie szklanki jedna pusta druga pełna, woda w szklance pełnej jest energią kturą jak tylko zechcemy możemy przelać do szklanki pustej przekazując jej energie. Ta sama zasada dotyczy bufora, gromadzimy i odbieramy w razie potrzeby... Straty na izolacji moge pominąć bo będą znikome, reszta energi nie zniknie z bufora wciąż tam będzie jak zechce to tylko zmienie miejsce jej gromadzenia z bufora do CWU i tyle... Instalacje będzie miałe 4 źródła ciepła, gaz, kominek z płaszczem, solary i prąd z elektrowni wiatrowej, w zasadzie w lecie solary i elektrownia wiatrowa powinna zapewnić dostateczną ilość energji potrzebnej do ogrzania 2000 litrowego bufora, potem pozostanie decyzja sterownika co z tą energią zrobić zostawić w buforze czy moiże przemieścić np. do zbiornika ciepłej wody użytkowej... W sytuacj kiedy natura zawiedzie pozostanie rozpalenie w kominku a jeśli z lenistwa tego nie zrobie to załączy się piec gazowy i dogrzeje do 65°C, i też nie będzie draki bo ta energia nie zniknie gdzieś tam będzie w buforze. Tak ze względu na chwilowe zapotrzebowanie na ciepło w sytuacji wychłodzonego bufora powinno być zasilane od góry w celu zapewnienia natychmiastowej dostawy energii w razie zapotrzebowania na nią. Nie zapomnijmy że w buforze jest całkowicie warstwowy rozkład temperatury co daje: mniejsze straty ciepła, natychmiastowy dostęp do najcieplejszego czynnika grzejnego, maksymalne wykorzystanie różnotemperaturowych źródeł ciepła z kominka na samą górę a z solarów najniżej z sterowane poprzez zawory trójdrożne decydujące na jaką wysokość przekierować czynnik w zależności od jego temperatury. Grzejniki, cóż będą to tylko drabinki w trzech łazienkach i jeden grzejnik kanałowy przed oknem tarasowym wszystkie zasilane niską temperaturą służące nie tyle go grzanie co do utrzymania komfortu mieszkańców... Mam nadzieje że udało mi się to jakoś logicznie wytłumaczyć, zresztą nie jestem jakimś naukowcem mam nadzieje że czegoś nie pokręciłem, dlatego cieszą mnie wszystkie komentarze bo moge temat jeszcze raz przemyśleć... Pozdrawiam Mariusz - stolarz... ;)
odpowiedz
Odpowiedź do wizja
Data dodania: 2016-03-31 19:17:45
Aha
Wszystko z jednego sterownika właącznie z wentylacją, reku, i alarmem...
odpowiedz
Odpowiedź do wizja
Data dodania: 2016-03-31 08:59:20
koszt
Wygląda ładnie ale czy wycenę wykonania tej instalacji już Państwo macie??? Schematy całkiem ale obawiam się że wykonanie całości z montażem to będzie duuuużo kosztowało....
odpowiedz
Data dodania: 2016-03-31 16:18:03
Witam serdecznie
Brałem pod uwagę koszty wykonania i tak się niefortunnie złożyło że instalacje wykonam sam ;)
odpowiedz
Odpowiedź do kalatea2lbl
Data dodania: 2016-03-31 17:22:45
DGP
Planuję u siebie prostą instalacje docieplającą pokoje powietrzem nagrzanym z kominka i tu mam pytanie, czy wloty powietrza u Pana będą w suficie czy bliżej podłogi?
odpowiedz
Data dodania: 2016-03-31 17:34:52
To nie DGP
W moim przypadku będą w sufitach ponieważ będzie to powietrze z regułu zawsze chłodniejsze niż temperatura pomieszczeń, ale w Twoim przypadku raczej powinno być przy podłodze ze względu na migracje ciepła w górne partie pomieszczeń, unikniesz zimna przy podłodze i zaduchu rzędu 35°C pod sufitem...
odpowiedz
Odpowiedź do noelia-bis2m-jarzebinowa
Data dodania: 2016-04-01 18:53:13
Projekt technicznie bardzo ciekawy nieźle ogarniasz wszelkie nowinki.Jesteś stolarzem szkolonym w drewnie czy meblowym?Ja też stolarz wykonuję głównie drzwi wewnętrzne czasem zewnętrzne może kiedyś popiszemy o różnych doświadczeniach.Zapytam jak byś radził u mnie dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń nie stosując rekuperacji najprościej będzie zamontować nawiewniki w oknach planuję okap kuchenny z wentylatorem kanałowym na strychu tylko przy takim poborze powietrza będzie zaciągać przez wentylację chyba że będzie uchylone okno w kuchni,myślę że wiesz o co mi chodzi jak wiesz jak zachowuje się wyciąg do trocin.Jesteś obeznany w różne nowinki techniczne więc może coś doradzisz.Pozdrawiam Adam.
odpowiedz
Data dodania: 2016-04-04 19:02:07
Dla mnie hydraulika to czarna magia jest :)
odpowiedz
kmario82
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 94883
Komentarzy: 194
Obserwują: 55
On-line: 9
Wpisów: 50 Galeria zdjęć: 653
Projekt DOROTKA LUSTRZANE ODBICIE
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem z piwnicą
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - lubuskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2019 styczeń
2017 styczeń
2016 maj
2016 marzec
2016 styczeń
2015 listopad
2015 sierpień
2015 czerwiec
2015 kwiecień
2014 lipiec
2014 marzec
2013 październik
2013 wrzesień
2013 maj
2012 grudzień
2012 listopad
2012 sierpień
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 czerwiec
2010 sierpień
2010 kwiecień
2009 wrzesień
2009 marzec

OBECNIE NA BLOGU
9 niezalogowanych użytkowników